Dzisiaj jest: 14 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Internet na wsi

INTERNET NA WSI
W październiku br. Biblioteka przystąpiła do „Programu...” i złożyła zamówienie na usługę
dostępu do internetu dla placówek na wsi.

Telekomunikacja Polska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zawarły porozumienie w/s utworzenia „Programu internetyzacji bibliotek publicznych”. Celem tego programu jest wzmocnienie roli bibliotek w życiu lokalnych społeczności – zwłaszcza na wsiach i małych miasteczkach – poprzez zapewnienie im szerokopasmowego dostępu do internetu. W ramach tego porozumienia Grupa TP zapewnia Bibliotekom dostęp do internetu oraz dotacje na pokrycie kosztów popularyzacji i zwiększenia wykorzystania internetu dla użytkowników bibliotek.

W każdej placówce dostępne są po 2 stanowiska komputerowe dla odwiedzających. Na miejscu można bezpłatnie skorzystać z internetu. Za regulaminową opłatą można dokonać wydruku z komputera oraz skanować i kserokopiować dokumenty.

Z placówkami można porozumiewać się przez pocztę elektroniczną i Skypa tj.
Skype - biblioteka.nadbrzez1
Skype - biblioteka.ostrowiec