Dzisiaj jest: 23 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Róża, Apolinary, Filip

KONTAKT

ARCHIWUM

SZUKAJ

Z GALERII


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

POCZTA

POCZTA Logowanie

STATYSTYKA

Dzisiaj186
Wczoraj222
W tym tygodniu1085
W tym miesiącu4416
Odwiedziny łączne145653

VALIDATE

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Filtr
 • Nowości w Bibliotece

      Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Karczewie uprzejmie informuje, że zakupiła do swoich zbiorów pierwsze w Polsce kompendium wiedzy o kolektorach słonecznych i pompach ciepła.

      Publikacja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Może być wykorzystana jako pomoc edukacyjna na wszystkich poziomach szkolnictwa


  „Kolektory słoneczne. Pompy ciepła na TAK" - Mirosław Zawadzki      W książce, w wyjątkowo przystępny sposób, wyjaśniono zasady funkcjonowania urządzeń grzewczych wykorzystujących w sposób bezpośredni (kolektory słoneczne) i pośredni (pompy ciepła) źródła energii odnawialnej. Szczególnie cenną zaletą publikacji jest duża liczba przykładów opisujących wykonane w kraju systemy grzewcze wykorzystujące odnawialne źródła energii.

      Kolektory słoneczne zdecydowanie zmniejszają koszty ogrzania budynków. Nawet o 60% w skali roku można zmniejszyć koszty podgrzewania wody użytkowej w domu jednorodzinnym dzięki zamontowaniu kolektorów słonecznych. Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii do ogrzania mieszkania czy urzędu ma coraz więcej zwolenników. Dodatkowym elementem zachęcającym do inwestowania w takie formy są możliwości pozyskania na ten cel środków z funduszy unijnych.

STOPKA