Dzisiaj jest: 14 Grudzień 2017    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor

Pan Franciszek Sosnowski dla Biblioteki w Karczewie

Franciszek Sokolowski

Pan Franciszek dla Biblioteki w Karczewie

18 października Pan Franciszek Sosnowski – pierwszy bibliotekarz Biblioteki w Karczewie przekazał nam dwa tomiki poezji kombatantów „Zawsze wierni Ojczyźnie” - wierszy „(...) pełnych patosu dla żołnierskiego życia … i … przywiązania do ojczystych dziejów narodu [ze wstępu]. W publikacji wydanej pod patronatem Zarządu Głównego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych jest również wiersz pana Franciszka. Zacny gość osobiście recytował swój utwór bibliotekarzom – a Czytelnik pan Wojciech Żelazko przeczytał nam ponownie ostatni fragment pięknego wiersza. Nestor karczewskiej Biblioteki wracał wspomnieniami do lat powojennych, do swej pracy w pierwszej Bibliotece Publicznej w Karczewie, do działalności kombatanckiej.

Na zakończenie miłego popołudnia pan Franciszek przyjął serdeczne podziękowanie za przekazane nam zbiory wierszy.

Anka C. Kostyra
Dyrektor Biblioteki